NEWS & ARTICLES

Ukázka perfektního marketingu, Meter Maids

ARTICLE BY
Meter Maids


Už jste někdy slyšeli o Meter Maids? Ne? Tak to je ale chyba, protože to je zcela zřetelný příklad, jak je možné díky skvělému marketingovému nápadu dosáhnout obliby a nadšení, i k tomu, k čemu doposud veřejné okolí mělo velký odpor.

Kultovní marketingový nápad pochází z roku 1965. Právě tehdy v Surfers Paradise ležícím na australském Gold Coast zavedly parkovací automaty. Tyto automaty tu vlastně již nainstalovali o rok dříve na příkaz tehdejší městské rady, za což město od turistů dostalo velmi rychlou vazbu plnou rozhořčení a nevole. Městská rada zvažovala, co s tím, až o rok později na turisty vytasila se vskutku spásným nápadem. No, spásný nápad to rozhodně nebyl, spíš geniální, protože na parkoviště poslali mladé velice pěkné a spoře oděné ženy ve zlatých bikinách, s modrou šerpou a bílým kovbojským kloboukem. Tyto dívky procházeli ulicemi Surfers Paradise a do mincovníků na parkovné dohazovaly těsně před uplynutím doby pár mincí (od místních sponzorů, obvykle vlastníků nějakých obchodů), na tuto skutečnost pak upozornili vizitkou (od zachránce) ponechanou za stěračem.

Tento nenápadný psychologický tah se ukázal jako skvělý marketingový nápad. Velmi brzy se tento styl řešení placení doposud neoblíbeného parkovného rozkřiklo a stalo se hotovou atrakcí, za níž začali turisté naopak mířit cíleně. Mnoho z nich, které takto vhozené mince zachránily od pokuty, byli vděčni a rádi pak u svého zachránce nechali nějakou útratu. Později vznikl i stejnojmenný eshop s předměty a fotkami dívek, kde "klienti" Meter Maids utratili v průměru 4x tolik co ušetřili na parkovném. 

Brzy budou Surfers Paradise spolu se svými Meter Maids slavit již padesátiny. I když tento marketingový tah může u někoho budit pobouření, vězte, že zdejší dívky to považují za prestižní záležitost. Oslavy výročí tohoto skvělého nápadu se budou konat v dubnu 2015. A pozor, Surfers Paradise stále hledá nové dívky, podle jejich slov, které jsou čerstvé, mladé, zdravé, zářivé a přírodní.Galerie