NEWS & ARTICLES

TOP 5 mých nejoblíbenějších seriálů

ARTICLE BY
Games of Thrones


Games of Thrones

Vůbec tím nejslavnějším seriálem všech dob, která táhne celý svět je Hra o trůny. Jde o fantasy seriál s historickým nádechem, který vzniká podle knižní předlohy od George R. R. Martina. Dnes seriál doprovází i počítačové a karetní hry. Od roku 2011 vznikly již 4 série, které věrně kopírují knihu. Seriál má za sebou nominaci na Cenu Emmy hned ve 13 kategoriích a je to ten nejlepší dramatický seriál, jaký jsem kdy viděl. Nutno říct, že konec je prozatím v nedohlednu, protože spisovatel píše dál.

The Walking Dead

Seriál Živí mrtví vznikl v roce 2010 podle stejnojmenného komiksu. Zatím jsem měl možnost vidět dvě série, ale v plánu už je třetí. První série měla 6 dílů, druhá 13 a ta třetí by měla mít 16 dílů. Seriál je o následcích apokalypsy, která změnila lidi na zombie. Děj seriálu sleduje skupinku lidí, jež přežili a cestují napříč USA se snahou najít si nový domov, kde by nebyly žádné zombie. Skupinu vede bývalý policejní důstojník Rick Grimes. Seriál získal v roce 2010 Zlatý Globus, v roce 2011 pak cenu Saturn Award od Academy of Science Fiction.

Big Bang Theory

Teorie velkého třesku je naprosto geniální seriál, který baví i negeniální, tedy i ne –fyziky. Tahle americká komedie nás vtahuje do světa fyziků s IQ vysoko nad 170 a dělá si legraci z jejich osobního životů. Seriál měl premiéru v roce 2007. U nás se začal vysílat v roce 2009. Zatím poslední šestá řada byla odvysílána vloni v květnu, ale doufám, že tím seriál neskončil.

The Suits

Kravaťáci je skvělý komediální seriál, který měl premiéru v roce 2011 a je o Mikovi Rossovi, který má fotografickou paměť a je velmi inteligentní, ale i přesto nikdy nedokončil školu. A právě utíká kvůli nezdařenému drogovému obchodu, když se náhodně připlete k výběrovému řízení na post spolupracovníka Harveyho Spectora, jednoho z nejlepších právníků na Manhattnu. A ten jej přijme, i když jednou z podmínek je, aby uchazeč byl absolventem Harvardu.

How I Met Your Mother

Situační komedie Jak jsem poznal vaši matku, je seriál, který má téměř desetiletou tradici. Premiéru seriál měl v roce 2005 a u nás v Česku se poprvé vysílal v roce 2009. Příběh si všímá životní eskapády hlavního hrdiny Teda Mosbyho, který v roce 2030 vypráví svým dětem příběh, jak poznal jejich matku. Jednoduchá pointa, která je hned v názvu a je oblíbený po celém světě. Seriál má za sebou již 9 řad s celkem 208 díly.Galerie