NEWS & ARTICLES

Seriály, které vás svedou a opustí

ARTICLE BY
Dollhouse


Jaká škoda seriálů s krátkou životností! Mám rád seriály a vždy mě naštve, když si nějaký zamiluji a on sotva začne, tak skončí. Přesně tak tomu bylo i s 666 Park Avenue, Firefly a Dollhouse. Všechny tyto seriály měly podle mě potenciál a budoucnost, ale nízká sledovanost a jiné okolnosti způsobily, že všechny nakonec ukončili.

Dollhouse

Další seriál vytvořil i zrežíroval Joss Whedon v roce 2009, ale ani ten toho příliš mnoho nevydržel. Dollhouse spadá do kategorie mysteriózních, drama a sci-fi seriálů. Děj se odehrává ve světě ilegality. Podle děje seriálu v USA vznikla pro zbohatlíky, milionáře a lidi, co neví co s penězi, možnost pořídit si živou lidskou loutku, která splní jejich přání i jimi zadané úkoly. Loutkami jsou lidé dobrovolně, žijící v jedné velké utajené laboratoři, kde jim je vymazávána paměť i vsazovány vymyšlené vzpomínky a minulost. Tyto loutky jsou pak nastrčeny tam, kde si je dotyčný zaplatil a plní jeho přání, ať už jde o obchod, sex, mstu (no, prostě cokoliv). Po splnění úkolu se pak loutky vrací zpět do laboratoře, kde jsou resetovány, aby mohly být užity pro jiný úkol. Ano, i tento seriál nepřežil víc, než dvě série. Škoda, bavil mě.

666 Park Avenue

Vůbec tím nejmladším seriálem z těchto tří je 666 Park Avenue. Vznikl v americké produkci v roce 2012 a nepřežil jeden rok. Podle všech odborných análů se seriál řadí do kategorie drama, fantasy, mysteriózní, horor, thriller a také i sci-fi. Na jeho tvorbě se podílela celá řada tvůrců. Režii dělali Alex Graves, J. Miller Tobin, Allison Liddi, Robert Duncan McNeill, Alex Zabrewski, Dean White a John Behring. Nejinak je tomu i s tvorbou scénáře. Seriál sice existoval necelý rok, ale na scénáři se podílela cela řada lidí, jako třeba David Wilcox, Elizabeth Craft, Sarah Fain a Vincent Angell. Seriál pojednává o mladém páru, který přijal místo hospodářů v jedné budově v New Yorku s luxusními byty. Jde o dům snů, kde vedle sebe žijí nadpřirozené bytosti vedle těch normálních, kteří o tom nemají tušení. Plní se zde ty nejtajnější sny a touhy, ať už se jedná o bohatství, sex, láska, moc i pomsta. Samozřejmě nic není zadarmo, platí se zde totiž duší. Seriál měl být příslibem toho nejděsivějšího a nejstrašidelnějšího, co bylo kdy vytvořeno, na což také nalákal několik miliónů diváků. Bohužel, ačkoli mně se seriál líbil, tak zbytek světa chtěl ještě více děsu a dramatičnosti a velmi brzy jej producenti ukončili. Vlastně, sotva se pořádně rozjel.

Firefly

Firefly představuje pro změnu nejstarší mnou oblíbený a předčasně ukončený seriál, protože vznikl v roce 2002. Za tímto seriálem se skrývá autor již několika proslavených a známých seriálů – Joss Whedon, který kupříkladu stvořil i seriál Buffy přemožitelka upírů. Seriál geniálně skloubil to, co doposud nikoho nenapadlo. Space opera se tu dala dohromady s westernovými prvky a hlavní linka se jakoby inspirovala Hvězdnými válkami. Precizně odvedený casting přinesl skvělé obsazení. Vše bylo propracováno do těch nejmenších detailů a i když musím uznat počáteční rozpačitost, brzy jsem si jej zamiloval. Firefly však utnuli po pouhých 14 epizodách, což mě vážně naštvalo, protože seriál ukončili sotva začal a nebylo to ani řádně ukončeno. Pár dílů tomu rozhodně chybělo. Konec byl o to víc překvapivý, že seriál měl pozitivní recenze, měl i nadšence a velkou sledovanost. Tu se však pro změnu zdá, že se producenti zalekli geniality seriálu.Galerie