NEWS & ARTICLES

SCHWARZKOPF ELITE MODEL LOOK

ARTICLE BY


Koncem září již po dvacáté třetí došlo k vyhlášení výsledků té nejprestižnější české modelingové soutěže - Schwarzkopf Elite Model Look ČR. Tuto soutěž vyhlašuje každoročně Agentura Elite. Castingy probíhají na jaře ve všech regionech České republiky, aby se pak na počátku podzimu mohlo udát finále.

Soutěž je určena dívkám a mladým ženám ve věku od 13 - 22 let s výškou nad 170 cm a letos poprvé se soutěže zúčastnili i muži, kterým bylo od 16 - 26 let a vyšší než 180 cm. Do soutěže přihlásilo 8500 uchazečů, z nichž bylo do finálního večera posunuto 24 dívek a 6 chlapců. Stejný počet pak byl vybrán i na Slovensku.

Finále  probíhalo 2. 9. 2014 ve Španělském sále na Pražském hradě. Ambasadorkou soutěže se pro letošní rok stala topmodelka a herečka Pavlína Němcová, která se podílela i na výběru semifinalistek a provázela i všemi castingy. Nutno však říct, že ani to tehdejšímu večeru příliš nepomohlo. I když se v médiích na akci pějí ovace, že šlo o večer na vysoké úrovni a lidé zde prožili exkluzivního zážitek, neztotožňuji se s tím. Celá akce, dle mého skromného názoru, byla jakoby ušita rychlou jehlou. Objevila se zde  řada celkem okatých chyb, a tak i když se zde míhaly exkluzivní modely známých značek např. od Vivienne Westwood, Jeana Paula Knotta nebo Isabel Marant, neohromily mne. Možná za to mohl i Leoš Mareš, který v poslední době předvádí celkem nestabilní výkony a jeho vtipy často zůstanou viset ve vzduchu veřejností nepochopeny. Prostě mi celý večer přišel jaksi nedotažen. Asi jsem čekal příliš mnoho.

U mužů se ten večer hodnotila hlavně komunikace a charisma, ale i oni divákům v sále předvedli svá těla, u dívek byla hodnocena hlavně hezká postava a výjimečná a zajímavá tvář. Hlavním hostem večera byla písničkářka Lenny. Na akci však nechyběla ani Daniela Peštová, Pavol Habera, Robert Vano, Iva Pazderková, Emma Smetana nebo třeba také i světová vítězka Elite Model Look 2013 Češka Eva Klímková.

Soutěž Elite Model Look 2014 nakonec vyhráli z Česka Barbora Podzimková a Josef Utěkal a ze Slovenska pak Barbora Beňová a Eduard Michalko.Galerie