NEWS & ARTICLES

Proč lidé rádi kupují značky?

ARTICLE BY
Fashion Logos


Také jste se někdy zamýšleli, proč jsou lidé tolik posedlí značkami? Obchodů s hadry je přece všude okolo mnoho. Na tržnicích jsou dokonce dostupné imitace těch nejdražších značek, tak proč, i přes tuto skutečnost, nakonec lidé raději volí značku? Je za tím snobství anebo něco jiného?

Šaty dělají člověka

Ať se nám to líbí, nebo nelíbí, šaty dělají člověka. To, co máme na sobě, nás třídí do různých sociálních a společenských vrstev. Bylo tomu tak vždy a tento psychologický jev nejspíše hned tak někdo nezmění. To, jak se oblékáme, významně ovlivňuje chování okolí, vytváří první dojem, zvyšuje – snižuje sebevědomí, neuvědoměle nás zařazuje do určité škatulky a může mít také za příčinu přijetí, nebo nepřijetí, do zaměstnání. I když okolo sebe hrdě rozkřikujeme sebevíc, že značky jsou nám ukradené, uvnitř si moc dobře uvědomujeme pravý opak (jak moc jsou důležité a jak velkou mají moc a sílu). Značky prostě vyjadřují prestiž, říkají, jak se máme rádi, jak o sebe dbáme, jaký je náš životní styl, vyjadřují naši osobnost, vkus i cit pro detail. Značky dokáží velmi významně ovlivnit náš život.

Značky ale nejsou jenom u hadrů

Víte, že značky již za starých Keltů měly svou roli? Ano, Keltové vymysleli značky. Bylo to z důvodu toho, aby kupující poznal, od jakého hrnčíře nakupuje zboží, s nímž je spokojen. A dnes tomu není jinak. I dnes je značka synonymem pro tradici, léta zkušeností a kvalitu. Značkové věci jsou prostě výjimečné, mají rukopis autora a nechybí jim ani originalita. Prestižní značky si zakládají na kvalitě a precizním zpracování. Většina těchto renomovaných firem se nezabývá přitom pouze designem, ale neustále pracuje na tom, aby jejich materiál a technologie byla lepší a lepší. Kvalitní značky mají prostě zvučné jméno a dobrou pověst, jež nové firmy tak pracně a dlouhodobě budují. Aby se firma stala renomovanou značkou, musí si to zasloužit. Být dobrou značkou znamená mít dobré jméno, být osvědčený, spolehlivý, kvalitní a mít za sebou celou řadu nadšenců. O nákupu nás značky neovlivňují pouze v módě, ale všude jinde v životě Víme, že aktuálně nejlepší chytré telefony má Samsung a Apple, aktuálně mezi notebooky vede Lenovo, v kuchyni zas není nad Kenwood anebo Kitchenaid a nepřekonatelné foťáky jsou od Canonu. A tak je to prostě se vším. Je normální, že chceme své peníze dobře investovat a že za ně chceme dostat to nejlepší, co na trhu je. U oblečení si ceníme padnoucí střih, který drží tvar i po vyprání, brzy se nerozpadne, nevybledne a cítíme se v něm dobře ať už je teplo, nebo zima. U spotřebičů chceme nízkou energetickou spotřebu, tichost, kvalitu prováděných služeb (praní, mražení a podobně) a neporuchovost. Neznámá značka nám to nezaručí. Zpětné vazby se dočkají jen ty nejlepší. A věřte, za kvalitu jsme ochotni si i připlatit, protože si umíme velmi rychle spočítat, co se doopravdy vyplatí.

Podívejte se na datum, pak na datum mých narozenin, už víte co nemáte kupovat jako dárek? ;)Galerie