NEWS & ARTICLES

Ples v Opeře

ARTICLE BY
Ples v Opeře


Ples v Opeře je v Česku označován za událost roku. Rád bych dodal “a právem”, leč bohužel nemohu. Jeho tvůrci touží, aby se z něj stala taková legendární událost, jakou je tradiční Videňský ples v Opeře. Mně to však i přes nadšené komentáře v médiích přijde jako jedna ohromná fraška.

 

Letos se tento ples konal 7. 2. 2015 od osmi hodin tak, jako každý rok v Národním divadle. Mělo jít o vrchol plesové sezóny, veskrze to však byla naprostá nuda.

 

Hlavními hosty byli ruská primabalerína Julija Machalinová a finský pilot Formule 1 Mika Hänikken, který kvůli jedné krásné Češce zakotvil v Jižních Čechách. Večera se zúčastnilo více než 1000 lidí. A když jsem se okolo sebe podíval, měl jsem pocit, že jde o přehlídku modelek a plastických operací, místo, abych zde viděl skutečné osobnosti - elitu České republiky.

 

Noviny psaly, že to byla krása, z níž přecházel zrak, já jsem spíš viděl ty společenské přešlapy, kdy spousta návštěvníků nesplňovala etiketu, nechovala se vybraně a róby byly bez nápadu, kreativity a mnohdy se podobaly přezdobeným dortíkům. Díky monochrónnosti celkový pohled do sálu na mě působil poněkud nudně a nezáživně.

 

Šedost celé téhle akce nerozptýlil dokonce ani Mikka Häkkinen, který hned v úvodu shodil gong, natož následující program, který měl do zábavy a pestrosti vskutku daleko. Plesem provázel Leoš Mareš, který se sice hodně snažil a zjevně se v průběhu večera i hodně zapotil, ale všiml jsem si, že v poslední době není zrovna v nejlepší kondici a zde to bylo více než zjevné. Jeho slovní obraty zrovna mistrné, ba ani zábavné nebyly a někdy dle mého bruslil na tenkém ledě nad propastí trapnosti.

 

Snažil jsem se na Plesu najít něco pozitivního, když jsem do toho tedy už tolik investoval, přeci jen vstupenky na tento ples nepatří k těm nejlevnějším, bohužel jsem to nakonec vzdal a ještě před půlnocí jsem se potichu a nenápadně vypařil.

Nakonec jsem skončil v protější provozovně, kde jsem se bavil mnohem lépe až do ranních hodiny.



Galerie