NEWS & ARTICLES

Nákupní festivaly

ARTICLE BY
Nákupní festivaly


Už jste někdy slyšeli o Nákupních festivalech? Obliba těchto festivalu rok od roku stoupá a festivalů na celém světě neustále přibývá. Ty nejlepší naleznete v Asii. Tyto festivaly patří k moderním trendům jednadvacátého století. V rámci těchto festivalů můžete koupit to, co byste nikde jinde a jindy koupit nemohly. Přinášíme vám seznam těch nejzajímavějších nákupních festivalů z celého světa.

Singapore shopping festival

Singapure je oblíbeným turistickým rájem, který svou oblibu založil právě na faktu, že je nákupním rájem. Singapur Shopping Festival je vůbec ten největší a nejznámější nákupní festival v celé Asii. Tento festival se tu každý rok koná od 30. 5. do 27. 7. Nutno říct, že Singapur je velmi levnou zemí, takže když vezmete v úvahu ještě poskytnutí další slevy, nákupy vás tu vyjdou doopravdy víc, než výhodně. Velmi oblíbené jsou tu rovněž i velké koncerty, na které chodí davy. Lidé se tu nejvíce zajímají o elektroniku, hodinky, bižutérii a high-end značkové kabelky. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, zajděte si na nákupy do Marina bay, Orchard Roadnebo do Paragon Mall.

Dubai shopping festival

Dubaj je Mekkou všech nákupních festivalu na celém světě. Lidé sem na tento festival přijíždí z celého světa. Tento extravagantní ohromný festival začíná každý rok v lednu a končí až v průběhu měsíce února. Naleznete tu mnoho sportovních a kulturních akcí, uvádí se zde mnoho produktů na trh, nechybí ani hudební koncerty a velké slevy. Mezi nejznámější věci, které si tu můžete koupit, jsou řemeslné výrobky, koberce, zlato, šperky a dokonce i automobily.

Malaysia Shopping festival

S důrazem na tradici se v Malajsii střetnete ještě více, než kdekoliv jinde. Festival se tu koná třikráta do roka, a to v březnu, v srpnu a v prosinci. Na tomto festivalu se koná velké množství různých akcí, ať už Food Festival, Festival Vody atd. Nejlépe se tu nakupuje elektronika, tedy nejnovější iPady, nejnovější mobilní telefony a PDA.

Grand Kerala Shopping Festival

Grand Kerala Festival patří k těm nejvýraznějším v jižní Indii. Začal se pořádat v roce 2007, od té doby se koná každý rok od prosince do února, přesněji řečeno od Vánoc do tamního příchodu nového roku. Součástí je mnoho akcí, tanečních představení, festivalů jídla a podobně.

Cannes Shopping Festival

Nákupní festival v Cannes patří k jedněm z těch nejznámějších na celém světě, jež se koná v Evropě. Cannes je nejznámější hlavně pro svůj módní kapitál a koná se tu mnoho módních přehlídek a značkových butiků. Tento festival přitahuje uznávané tváře módního průmyslu a velmi elitní publikum po celém světě. Tento festival je znám pro výskyt velkého počtu návrhářů, které zde představují nejnovější kolekce. Je to festival pro všechny milovníky značkové módy, kteří chtějí dobře nakoupit za zvýhodněné ceny. Jde o pouhé čtyři dny, kdy máte možnost takhle výhodně nakupovat. Festival se zde koná vždy v dubnu.

Istanbul Shopping Festival

V případě, že si chcete naplánovat svou dovolenou, naplánujte si ji na červen. Právě od 7. 6. – 29. 6. 2014 se tu koná Istanbulský nákupní festival. Většina nákupních center se otevře na celých 24 hodin. V celém Istanbulu si budete moci vychutnat mnoho výstav, velkou spoustu slev, konají se tu koncerty a nákupní místa tu budou žít (Velký bazar, Nákupní centrum Capitol, egyptský trh s kořením a Sapphire bazar). Věřte, že po návštěvě tohoto festivalu pojedete domů s naditými taškami a rozhodně v nich budete mít i spoustu dobrého k jídlu.

Japan Shopping Festival

Japonský nákupní festival patří na světě k těm nejoblíbenějším. Lidé jej mají rádi pro nabídku kvalitních a sofistikovaných produktů. Prodává se tu jedinečná high-end móda, tradičně ručně vyrobené řemeslné výrobky, elektronika a tradiční japonské jídlo. Japonský nákupní festival se koná v červenci hned na několika místech - v Tokyu, v Osace a Fukouce.

Eid Shopping Festival

Jde o absolutní novinku, která se bude konat v Johannesburgu v období pouhých čtyř dnů 19. – 22. červen 2014. Příslibem je nabídka luxusních výrobků, aut, módy a elektroniky. Konat se tu budou módní přehlídky, ale také uvedení některých produktů na trh. Organizátoři slubují bohatý program a zábavu pro všechny příchozí.

Hong Kong Shopping Festival

Hong Kong je moderní nákupní festival, který dbá aktuálních trendů. A tak tu najdete skvělou módu, moderní technologie a další supermoderní výdobytky. Samozřejmě tu nechybí ani rozsáhlá nabídka té nejlepší kosmetiky. Za zmínku dozajista stojí i nabídka diamantů. Samozřejmě, že i zde se konají různé akce, je zde bohatý kulturní program, nechybí zde tradiční tance draka a lva, průvody, karnevaly, nádherný ohňostroj a velké množství slev. Festival se koná každý rok od června do srpna.

Gurgaon Shopping Festival

Guargaon je indický nákupní festival, pro něž je typické to, že jedná o město plné malých nákupních center. Festival obvykle začíná v říjnu a končí v listopadu. V Gurgaonu se koná celá řada kulturních programů, objevují se tu hvězdy z Bollywoodu a konají se tu také karnevaly a můžete si tu dopřát mnoho dobrého jídla. V nabídce tu je mnoho zajímavého za hodně málo, jídlo a zábava, no co víc si přát! Všechny nákupní festivaly mají něco do sebe. Každý nabízí něco trochu jiného a programy festivalů jsou také poutavé. Je jen na vás, jaký si oblíbíte. Máte na nich možnost nakoupit právě uvedené luxusní výroby za zlomkovou cenu. Ačkoliv jsem měl možnost poznat festivalů celou řádku, nejraději se vracím na lednový nákupní festival v Dubaji - je to moje srdcovka.Galerie