NEWS & ARTICLES

Myslím si, že online hraní bude již brzy TOP byznys

ARTICLE BY
Myslím si, že online hraní bude již brzy TOP byznys


To, že hraní není pouze pro děti, víme již několik desetiletí. Nedávno také psychologové a sociologové odhalili, proč jsou lidé hraním počítačových a internetových her tak posedlí. Tvrzení, že hraní by bylo výhradně škodlivé, bylo vyvráceno. Odborníci se shodli, že konečně pochopili vášeň pro hraní na internetu a shodli se, že může být naopak pro člověka za určitých podmínek i velice prospěšné.

Proč lidé tak rádi hrají online hry?
Podle psychologů lidé v návaznosti na tuto těžkou dobu a velký stres, rádi unikají mimo realitu, kde na ně nikdo netlačí, a kde si mohou dělat, co chtějí. Díky hře mají konečně kontrolu nad dějem, což je uklidňuje. Lidé navíc v reálném životě potřebují neustále postupovat kupředu a být úspěšní, což jim hraní her umožňuje. Lidé také nejsou rádi, když jsou někam tlačeni, manipulováni a nemají na výběr. Právě proto jsou nejoblíbenější ty hry, které nabízí mnoho věcí na výběr a celkově se zabývají svobodou a možností růstu. Díky online hrám mají lidé možnost získat pocit významnosti a přínosu pro společnost a zároveň se zbavit stresu. Takže se nedivme, že tolik lidé propadli online hrám. V online hrách je budoucnost. K online hrám na webu v poslední době tíhnou lidé také proto, že mají mnohem více možností, už nemusíte sedět doma za počítačem anebo tahat se sebou rozměrný notebook, máte k dispozici mininotebooky, tablety, smartphony a brzy již i google glass atd., a dále jsou zde zprostředkovatelské společnosti, které nabízí připojení na internet za směšnou cenu.

Hraní her
I hraní her si prošlo nějakým vývojem. Moc dobře si vzpomínám na Commodory a Macintoshe, které u nás v osmdesátých létech doslova změnily tehdejší smýšlení. Hra Pacmac doslova uchvátila celý svět. Pozor, dějiny počítačových her se v Americe datují na druhou polovinu padesátých let minulého století. Hraní her však nebylo pouze o počítačích, ale také o herních konzolích – Atari, Sega, Game boxech, Playstationech, Nintendech, Wii, Xboxy atd. Přirozeným vývojem se v současnosti svět nadchnul online hrami na webu.

Jak vydělávat na online hrách?
V současné době existují několik způsobů jak vydělávat na online hrách. 

1, měsíční paušál asi nemusím rozebírat 
2, micro transakce je způsob hraní kdy máte hru zdarma, ale pokud chcete nějaké bonusy, které vás zvýhodní oproti dalším hráčům tak musíte platit víceméně korunové položky. (ale ono se to nasčítá)
3, reklama dostáváte do své interní pošty extra nabídky, vedle herního okna vidíte reklamní bannery atd.

Proč hrát online hry na webu?
V prvé řadě si na webu můžete zahrát i s jinými hráči, které jste hráli doma sami anebo s kamarády na pracně propojených počítačích. Je skvělé mít možnost poměřit si své síly s lidským soupeřem. Další pozitivum je možnost navázání kontaktu a možnost komunikace i s jinými hráči. Dalším a velice významným faktorem je mnohem větší zábava. Při hraní online her na webu máte možnost se seberealizovat a zdokonalit svůj jazyk. Nesmíme zapomenout i na to, že nepotřebujete mít žádné CD nebo DVD, nic nepotřebujete stahovat, během několika málo minut se registrujete, aktivujete si účet a jednoduše hrajete. A ohromnou výhodou je cena. Existuje spousta onlinovek, které nic nestojí, anebo poskytují jistou verzi zdarma. Ty další jsou dostupné za mírný měsíční poplatek. Ostatně hraní online her může být i skvělým prostředkem k výdělku.

Webové hry díky rozvoji technologií a usnadnění přístupu na internet, jsou sektorem, který nabízí zajímavý výdělek. V této oblasti existuje ohromný prostor, kde se můžete zrealizovat, ať už jako vývojář nových her, tvůrce a prodejce reklam, obchodník i samotné hráče. 
Kouzlo webových her spočívá v jednoduchosti a dostupnosti. Možnosti ozkoušet si hrát zdarma, možnosti dokoupení různých částí anebo v měsíčním předplatném pro skutečné nadšence, které není nikterak závratné, ale spíše symbolické. I přesto lidé jsou nadšení, což dokazuje fakt, že do těchto her lidé z celého světa investovali v průběhu jednoho roku stovky milionů dolarů. 

Sociální hry
Mezi nejvýznamnější tvůrce online her patří kalifornská Zynga, která za svou šestiletou existenci vymyslela spoustu známých a oblíbených her:

Aktuální hry
Farm Ville, které hraje 10 miliónů hráčů denně
Texas Holdem Poker
Chef Ville
Café Ville
Bubble Safari
City Ville
Bubble Safari Ocean
Ayakashi Ghost Guild
Casteville
City Ville Holidaytown
City Ville Hometown
Farm Ville2
Coaster Ville
Empire & Allies
Hidden Chronicles
Live Poker
The Pioneer Trail
The Ville
Ruby Blast
YoVille
Zinga Bingo
Zynga Elite Slots
Zynga Poker+
Zynga Slingo
Zynga Slots

Ukončené hry
Mafia Wars 2
Pet Vile
Fish Ville
Vampire Wars
Treasure Isle
Indiana Jones Advanture World
Mafia Wars Shakedown
Forest Ville
Monotopia
Mojitomo
Warstorm
Roller Coaster Kingdom
World Scramble Challenge 
City Ville

Kixeye je další vývojářskou kalifornskou firmou, která vznikla ve stejném roce jako Zynga. Jejich hry aktuálně hraje denně více než 5 milionů hráčů na celém světě. Specializují se na tvorbu strategických a bojových her. Jejich real-time strategie Byckyard Monstra má za sebou více než 20 milionů instalací. Jejich roční výdělek přesahuje více než 100 milionů dolarů.


Hry od Kixeye
Backyard Monsters
Battle Pirates
War Commander
Desktop Defender

WOWko
WORLD OF WARCRAFT je naprosto jedinečnou hrou, která byla vydána v roce 2004 a má za sebou již deset sérií. Vyvinula ji společnost Blizzard Entertainment. Jde o nejpopulárnější MMORPG hru na celém světě, kdy ji hrálo již přes 12 milionů hráčů (měsíčně platících). Českou podporu WORLD OF WARCRAFT sice nemá, existují servery americké, evropské, čínské, taiwanské anebo jihoasijské. Z evropského serveru si pak můžete vybrat realmy anglické, německé, francouzské, ruské a španělské. Českých a slovenských skupin však na evropském serveru naleznete víc, než dost. Mezi ty nejznámější patří např. Drak’thul, Burning Blade anebo Thunderhorn. Měsíční hraní vás vyjde cca na 250 – 400 korun.Galerie