NEWS & ARTICLES

La Bohéme Café

ARTICLE BY


La Bohéme Café je známá značka pražírny kávy, která sice dodává kávu do těch nejlepších podniků a hotelů, ale mne nějak neoslovila. Vloni si však otevřela i vlastní kavárnu, s níž zabodovala na plné čáře. La Bohéme Café naleznete jen kousek od Náměstí Míru, poblíž Vinohradské, na Sázavské ulici. Byl jsem vážně zvědavý.

Jde o velmi stylovou kavárnu s ohromným kouzlem, jež se oproti jiným kavárnám naprosto vymyká. Poprvé jsem se zde octl vlastně náhodou, hledal jsem nějakou stylovou kavárnu na úrovni, která by nabízela vskutku kvalitní kávu a v níž bych mohl absolvovat pracovní snídani nebo odpolední posezení. A tehdy mne napadlo a proč nevyzkoušet La Bohéme Café?

Bylo to skvělé rozhodnutí.

Zabořen do zdejšího pohodlného ušáku, srkajíc zde upraženou výtečnou kávu, jsem pociťoval, jak předchozí napětí ze setkání odplouvá do dáli a začalo mi být příjemně. Na pozitivních pocitech se bezesporu podepsala příjemná obsluha a naprosto jedinečný interiér. I když je kavárna narvaná k prasknutí a baristé mají plné ruce práce, stále jsou milí, usměvaví, úslužní a pozitivně naladěni.

Musím uznat, že nejvyšší ocenění v Czech Bar Awards za nejlepší Design Bar tahle kavárna získala právem. Design tohoto podniku se doopravdy vymyká, jde totiž nejen o stylovou kavárnu, ale i showroom, knihovnu a místo plné života (a přesto je to oáza klidu). Kavárna se pyšní vysokými stropy a velkoryse řešeným prostorem, v němž si můžete pochutnat na výtečné kávě a čaji. Uchvátí vás ihned po vstupu, kdy se rázem dostanete do jiného světa, který působí na všechny vaše smysly.

Kavárna slouží i jako prodejna, kde si můžete nejen na špičkové kávě pochutnat, ale pak si ji můžete také koupit. Výběr je rozsáhlý, ceny přiměřené, není co bych vytýkal.

K dalším zdejším pozitivům přičítám i WiFi připojení, možnost platby kartou a fakt, že zde vítají i vaše čtyřnohé mazlíčky.

Bez rezervace se sem nejspíš nedostanete, protože zájem o tuhle kavárnu je ohromný, ale pokud máte tu možnost určitě s návštěvou neváhejte.

Kavárnu naleznete na pražských Vinohradech na ulici Sázavská 32. Otevírací doba je zde pondělí až pátek 8 - 20 hodin a v sobotu pak od 10 - 18 hodin.Galerie