NEWS & ARTICLES

Jak vybrat boxerské rukavice?

ARTICLE BY
Fairtex BGV1 Boxing Gloves


Boxerské rukavice patří k základním potřebám každého boxerského vybavení a je jedno, zda jste profesionál anebo amatér. Rukavice užívají sportovci nejen u boxu, ale i kickboxu, thajském boxu, BJJ a MMA. Kromě toho se boxerské rukavice užívají i při boxování do pytle a fitboxu. Zcela zjevně existuje značný počet bojových sportů, pro něž jsou boxerské rukavice stěžejní. Nutno však také upozornit, že právě v tom spočívá i jejich záludnost, protože ke každému z těchto vyjmenovaných sportů se neužívají jedny a tytéž rukavice, ale odlišné.

Winning Boxing Gloves

Jednotlivé boxerské rukavice se od sebe liší tvarem, velikostí, polstrováním i užitými (vnitřním a vnějšími) materiály. A pozor, lišit se od sebe mohou i rukavice tréninkové a zápasové. Je proto velmi důležité, abyste si pro ten svůj druh sportu vybrali ty správné rukavice. Jak ale vybrat ty správné boxerské rukavice?

Zásada číslo 1

Rukavice vybírejte podle typu sportu, který provozujete. Ohled berte i na typ boje a také i to, zda chcete rukavice pro trénink anebo pro zápas. Výběr rozhodně nepodceňujte, špatný výběr = riziko skorého zničení,rukavic, bolest rukou a zhoršenou manipulaci.

Zásad číslo 2

Vhodná velikost je prostě základ. Velké rukavice vám budou z rukou klouzat, příliš úzké vás zas budou tlačit. O něco větší rukavice sice můžete případně vyřešit bandážemi. Mějte na paměti, že velikosti se od sebe mohou lišit  závislosti na výrobce. Pozor, při nákupu rukavic, není vhodné zkoušet je na holou ruku. Ruce si před zkoušením nejprve zabandážujte a teprve pak rukavice zkoušejte. Při zkoušení sevřete dlaň, teprve tak uvidíte, zda je rukavice vhodná.

Cleto Reyes Training Gloves

 

Zásada číslo 3

U boxerských rukavic je důležité zvolit i jejich správnou váhu, tu naleznete na štítku pod označením oz., čili unce. Jedna unce je cca 28 g. Váha rukavice je důležitá. Rukavice do 10 oz. jsou určeny dětem, juniorům a ženám. 10 uncové rukavice jsou vhodné pro závody a profesionální zápasy. Více než 10 oz jsou vhodné pro tréninky (obvykle jde o rukavice 12, 14,16). Začátečníci by si měli pořídit rukavice o váze mezi 14 - 16 oz. Dětem kupte boxerské rukavice v rozmezí 4 - 8 oz.

Zásada číslo 4

Boxerské rukavice vybírejte rovněž i podle materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Samozřejmě, že nejvhodnější jsou přírodní kožené rukavice, jsou sice dražší, ale déle vydrží a nabízí rukám lepší podporu. Pokud chcete pouze fitness rukavice, můžete zvolit i jiný materiál. pro začátečníky jsou vhodné rukavice z umělé kůže.  Mezistupněm k profesionálním rukavicím jsou kombinované rukavice, kdy nejvíce namáhaná horní část rukavic je z přírodní kůže.

Zásada číslo 5

Dalším důležitým prvkem výběru je zapínání rukavic. Zapínání může být na šněrování anebo na suchý zip.

Zásada číslo 6

Při nákupu rukavic se zajímejte o funkci Thum-lock, která chrání palec. Jde o velmi praktickou záležitost. 

 

Nákup kvalitních boxerských rukavic rozhodně není levnou záležitostí, a proto se nezapomeňte o rukavice řádně starat.Galerie