NEWS & ARTICLES

Ermenegildo Zegna! Co víc dodat?

ARTICLE BY
Ermenegildo Zegna


Když se zeptáte ženy, jakou značku má ráda, obvykle vám vyjmenuje více značek. Často miluje prádlo jedné značky, boty jiné značky, oblečení od další značky a vůně od několika dalších značek. Vlastně se nevylučuje, že i těch značek najednou může být i víc. Není se pak čemu divit, že jejich nákupy se podobají jinak. Jenže muži to mají jinak.

Zajedno je nebaví tenhle bláznivý způsob nakupování, za další místo mezi regály svůj čas stráví raději někde jinde, jsou více konzervativní, takže pokud si už jednu značku oblíbí, tak ji už hned tak nezmění. Ostatně, nevím, jak je to u vás, ale vůbec nejlepší je, když ta značka nabízí vše, co muž potřebuje. (Jo a vážně, do kytičkového obleku, který prý letos frčí, mě vážně nedostanete!) Upřímně, vyzkoušel jsem celou řadu různých značek, dokonce i věhlasné Armani anebo oslavovaného HUGO BOSS, ale nic z toho mě nebavilo. Nic proti ženám, ale nechtěl jsem se s nikým dělit.

Hledal jsem značku, která se zaměřuje pouze na muže a nesnaží se být pokud možno univerzální, kdy se snaží uspokojit muže, ženy a děti. Myslím si, že jen takto výhradně specializovaná značka dokáže vskutku potřeby pochopit, protože se zaměřuje i na ty nejmenší detaily. Jsem rád, že jsem ji našel. Už řadu let nosím nejraději oblečení značky Ermenegildo Zegna. Mám ji rád nejen proto, že se jedná o značku pouze pro muže a nabízí absolutně vše, co (úspěšný) muž potřebuje, ale i proto, že mě plně vystihuje. Mám prostě rád tradici, kvalitní zpracování, technologie i nedbalou eleganci.

O značce Ermenegildo Zegna

Je to neuvěřitelné, již 114 let nás Ermenegildo Zegna oblažuje svými originálními výrobky. Tento italský oděvní dům toho vytváří vskutku mnoho, jeho základem jsou luxusní pánské obleky, které je po celém světě proslavily, ale to rozhodně není vše, na seznamu výrobků naleznete i jinou módu, módní doplňky, sluneční brýle, šperky, psací potřeby, kožené zboží (tašky a kabelky), parfémy i dokonce má co do činění se speciální značkou automobilu. Fascinující na této značce je to, že se zaměřuje ryze na muže. Firma v městečku Biella nesídlí jen tak pro nic za nic. Celá oblast je vyhledávaná textilkami pro velmi kvalitní vodu, která je v textilním průmyslu velmi důležitá. Pro Zegnu je stěžejní v závěrečné fázi zpracovávání vlny, kdy tato čistá voda umožňuje dosáhnout jemnější a kvalitnější látky. Pro značku je typické, že své obleky vyrábí z toho nejkvalitnějšího merina. Nakupují tu nejkvalitnější merino vlnu pouze os australských farmářů. Kašmír Zegna nakupuje od pastevců koz v indickém Kašmíru. Mohér pak dováží z Jižní Afriky. Firma si potrpí na špičkové výrobní technologie.

Jejich látky tak dokáží, co jiné neumí. Víte, že…

  • Skvrny na obleku díky technologii vyvinuté původně pro leteckou společnost Lufthansa vás již nemusí u Zegny trápit? Stačí látku jen potřít vodou a nepříjemné fleky od kečupu, sójové omáčky anebo zvýrazňovače jsou rázem pryč.
  • Další skvělá technologie zabraňuje mačkání látky. Konečně můžete být v obleku zcela bez obav po celý den.
  • Některé obleky můžete prát v pračce.
  • Tmavé černé obleky se nemusíte bát vystavit sluníčku, protože se na slunci chovají stejně, jako ty světlé, dokáží odrážet sluneční paprsky, místo aby je pohlcovaly.
  • V nové kolekci Ermenegilda Zegny si můžete dokonce koupit i tzv. chladící obleky, které dozajista oceníte hlavně v letním parném období. Tyto látky dokáží odrážet slunce, chladí ruce.

Ročně firma utká 2,3 milionů metrů látek a vyrobí 600 000 pánských obleků, prodá 1,6 milionů sportovního oblečení a 1,750 milionů oděvních doplňků. Obchody této značky naleznete celkem v 62 zemích světa a je jich více než 500, přičemž 200 jsou jejich vlastní. O to více je to kouzelné, že se jedná o původní malý rodinný podnik, který vede již 4 generace Zegnů. To vše z módního domu Ermenegildo Zegna dělá jeden z největších a nejúspěšnějších módních značek na světě. Miluji tenhle důraz na rodinu, tradici a precizní řemeslné zpracování. To však není vše, co nabízí. Jsem tomu věru rád, že konečně i u nás jsou již dostupné legendární Gildovi vůně, které efektivně podtrhnou, co již od Zegny máte na sobě.Galerie