NEWS & ARTICLES

Druhá TOP 5 mých oblíbených seriálů

ARTICLE BY
Mastrers of Sex


Jsem velký fanda seriálů, ostatně určitě nejsem jediný, protože seriály teď frčí. Producenti se navíc snaží uspokojit poptávku, a tak se předhání, který z nich přijde s větším trhákem. Člověk občas neví, nač se dívat dřív. Jednu TOP 5 aktuálních seriálů jsem zde již vyzdvihl, a proto je na čase, abych sem dal ještě druhou pětku. Mít jen pět oblíbených seriálů je v současné době nemožné. Tuhle pětku bych označil jako seriálovou klasiku, i když nejspíše některé z nich se až tak neproslavily.

Mastrers of Sex

Masters of sex je úzce profilový seriál. No, rozhodně není pro každého. Zlí jazykové a puritáni říkají, že je určen těm, kteří se sexem rádi a blíže zabývají. Inu, a proč ne? Je to snad něco špatného anebo nenormálního? Masters of sex představuje prototyp retro seriálu, který vznikl podle skutečné události. Jde tedy vlastně o biografický seriál. Prozatím se odvysílala jedna série o 12 epizodách, ale právě teď v červenci by mělo dojít k odvysílání další série. Takže to vidím na zábavné prázdniny. Seriál Masters of sex vznikl před rokem a pojednává o převratné skutečnosti, která se v roce 1954 začala odehrávat. Šlo doslova o převratný krok pro lidstvo, když vezmete v úvahu, jací v té době žili v USA puritáni. Pro tu dobu to bylo nevídané a neslýchané, aby se nějaký odborník (lékař) začal otevřeně zajímat o lidskou sexualitu a ještě vytvořil studii, která se zajímala, co se při sexu s lidským tělem děje, a to nejen po biologické stránce. A jaký má vliv sexuální život na další normální život.

Continuum

Americký seriál vznikl v roce 2012 a doposud se z něj odvysílalo celkem 23 dílů ve dvou řadách. Letos však do televizí míří už třetí řada a na tu se moc těším. Děj tohoto scifi seriálu se začíná odehrávat v roce 2077, ale velmi brzy se přenáší zpět do současnosti. Hlavní dějovou linku totiž představuje útěk bandy zločinců do minulosti, které pronásleduje policistka z budoucnosti. Ta má za úkol zločince nejen pochytat, ale vrátit se spolu s nimi zpět do budoucnosti. Pomáhá jí v tom mladý vynálezce ze současnosti. Jasně scénář je možná klišoidní, ale ten seriál prostě baví. Postavy jsou dobře obsazené, je zde vychytaná i technologie, nechybí tu dokonce ani vtípky a režiséři si s tématem vskutku dobře poradili.

American Horror Story

Jak již vyplývá z názvu, jde o americký seriál, který v televizi běží už po několik sezón. Seriál má za sebou tři úspěšně odvysílané série a jak se zdá budou následovat další. Velkým tahákem seriálu je bezesporu Jessica Lange, ale poutavý je i jeho děj. Příběh American horror story vypráví o rodině, která se nastěhuje do jednoho obnoveného sídla v Los Angeles. Brzy po nastěhování se však začnou dít velmi zajímavé věci, tedy začnou se zde objevovat duchové ze záhrobí. Každá z již odvysílaných sérií se odehrává jinde a jindy. Poslední série se odehrávala ve škole pro čarodějnice.

The Friends

Kdo by nemiloval doslova legendární seriál The Friends, který na televizních obrazovkách působil 10 let. No, nedá se říct, že by působil, pořád se někde vysílají jeho reprízy, ale po deset let vznikal. Od roku 1994 – 2004 vzniklo celkem 10 sérií. Všichni zdejší herci se významně proslavili. Seriál Přátelé získal celkem 7 cen Emmy, 2 Zlaté Globusy, 2 SAG ceny a ještě dalších 56 menších ocenění a 152 nominací.

The Simpsons

Ne nadarmo se o Simpsnech říká, že je to ten nejdéle vysílaný animovaný seriál, vždyť jsem na něm vyrostl i já. A kdo taky ne! Vždyť se vysílá již více než 25 let. A pozor, stále je velice oblíbený, a proto stále vznikají nové díly. Simpsny zná celý svět. Neustále se někde vysílají jak jeho nové díly, tak i neustále se opakující, nikdy nenudící, reprízy. A že jich je dost dosvědčuje i fakt, že v roce 2012 byl odvysílaný jeho 500-tý díl. Seriál vznikl v roce 1987 a do Česka se dostal v roce 1993. Věděli jste ale, že začátku šlo o pouhý dvouminutový skeč a proslavil se až o něco později, kdy televize v průběhu Vánoc odvysílala minisérii vánočních příhod?Galerie